Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Cesta na francouzský venkov za Monetem

Deník z města lásky plný studentského života, místních radostí, módy, fuck-upů, croissantů a dalších gastro skvostů nebo pařížských tipů a rad. Enjoy!

Bonjour!

Dneska tě vezmu na výlet na francouzský venkov, ale ne jen tak někam. S holkama jsme se totiž sebraly a vyrazily do slavného městečka Giverny, které leží asi hodinu od Paříže a kde Claude Monet strávil svých posledních 30 let života. Tady taky namaloval všechna svá impresionistická díla, která určitě poznáš!

Co v Giverny najdeš?

Giverny je krásné místo na odpočinek a útěk z rušné Paříže. Najdeš tady vilu, ve které strávil Monet část života. Skoro celá je v poměrně zachovalém stavu, takže poznáš, jak to vypadalo v době, kdy v ní slavný impresionistický malíř žil.

Na obrovském pozemku jsou k vidění i zahrady, krásné áleje kytek nebo jezírko, které si Monet zamiloval. Tuhle část zahrady vykreslil do posledního detailu na desítky svých maleb. Na procházku zahradou si tak určitě vyhraď čas a nezapomeň zajít do restaurace, která je hned u vily. Ve vnitrobloku si můžeš dát sýr a bílé Chardonnay pro ten správný francouzský zážitek!

Jak se do Giverny dostat?

Do městečka se nejlépe dostaneš vlakem z nádraží Saint-Lazare, odkud jede přímý vlak do vedlejší vesnice Vernonu. Odtamtud jezdí schuttle přímo do Monetova městečka nebo taky turistické vláčky. My trubky si je koupily, takže namísto 15 minut jsme do vesnice jely přes půl hodiny s výbornou hudbičkou a francouzským guidem. 😁

Vlak stojí 8.90 €, takže tam a nazpět za cestu dáš dohromady 18€. Ještě počítej s cestou do městečka a lístkem za prohlídku zahrad a chateau, který byl pro studenty za 6.50€.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.