Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bjukitchen: Skandinávie v Praze

V Praze se objevilo nové bistro s názvem Bjukitchen. Zatím je ve zkušebním provozu a moc lidí o něm neví. V článku se dozvíš všechno, co o tomhle krásným místě potřebuješ vědět.

Poslední týden moje stories zahltily fotky krásného jídla s označením @bjukitchen a já už jsem nevydržela a musela tohle nové bistro v Praze jít taky vyzkoušet.

Bjukitchen se nachází kousek od zastávky Národní třída a to v ulici Jungmannova, číslo popisné 27. Otevírací doba je aktuálně (alespoň podle cedule, co měli na dveřích) od úterý do soboty, od osmi do tří. Každopádně si myslím, že se to hodně mění, vzhledem k tomu, že je bistro ještě ve zkušebním provozu.

Založila ho Bára Karpíšková, která se stejným názvem vedla food blog a také napsala stejnojmennou kuchařku.

INTERIÉR

Prostor bistra má skandinávský nádech. Je hodně prosvětlený, moc se mi také líbily béžové stoly a to jejich nádobí! Všechno krásně ladí dohromady a působí na člověka příjemně. Navíc mají živé květiny. Když jsem tam byla, tak zrovna měli mé oblíbené lilie! 💕💐

JÍDLO

Teď k tomu hlavnímu a nejlepšímu – k jídlu! Do bistra jsem si zašla dopoledne, takže jsem vyzkoušela snídaňové menu. Na tom se nachází slané dobroty jako omeleta s čedarem a vajíčka na měkko, ale i sladká jídla – několik druhů kaší (krupicová, špaldová ovesná, miso), jejich domácí granola nebo třeba chleba s marmeládou. No a věc, ze které jsem byla nadšená – ke chlebům dávají vyšlehané máslo. Mňam!

Já jsem ochutnala omeletu s čedarem, topinkou, čekankovým salátem a krupicovou kaši s drobenkou a hnědým máslem. Obojí bylo naprosto geniální a už se těším, až ochutnám další věci z menu!

Kávu měli výbornou a to jsem opravdu vybíravá a rozmazlená.🤣

Celý zážitek hodnotím 10/10 a Bjukitchen se stalo mým novým fav gastro místem.

Být tebou tak bych tam zaskočila co nejdřív, než tam budou fronty!