Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bitva o Vémolu! Na Karlose si brousí zuby bojovníci z první světové stovky

Slovenský kat Pavol Langer se v německém Oberhausenu utká o post vyzyvatele Karlose Vémoly. Ve hře je totiž prozatimní pás šampiona, o který si to s ním v Rudolf-Weber Aréně rozdá viking z Mnichova Alexander Poppeck, který momentálně drží #89 místo ve světovém žebříčku polotěžkých vah. Kdo se dostane až k Terminátorovi?

Tichá voda břehy mele. Pavol Langer je v běžném životě tichý, skromný a nevýrazný ajťák, který se však po zavření vrátek klece mění v noční můru každého MMA zápasníka. Profesionální kariéru odstartoval před deseti lety a už se utkal s Makhmudem Muradovem, kterému v polovině prvního kola podlehl. Poté následovala druhá porážka, ale i se skóre 0:2 se slovenský kat nevzdal. Třetím zápasem započal sérii čtyř vítězství v řadě.

Rodičia ma vždy učili sa nevzdávat a proto kým bojuješ, nemôžeš prehrať.
Pavol Langer v pozápasovém rozhovoru na turnaji OKTAGON 39

V OKTAGONU je od samého začátku a bojoval i na úplně prvním pořádaném turnaji, kde se střetl s Michalem Kotalíkem. V organizaci následně střídal výhry a porážky, proto by málokoho napadlo, že se probojuje až k titulové šanci. Vše se však změnilo na turnaji OKTAGON 39, kde přijal výzvu v podobě jedné z největších německých hvězd Rafaela Xaviera, který byl na vlně čtyř výher v řadě. Langer do zápasu vstupoval jako obrovský outsider, v tříkolové bitvě na nepřátelském území v Mnichově však dokázal Xaviera porazit na body, čímž si vysloužil titulovou šanci.

O prozatimní titul šampiona polotěžké váhy se utká s Alexeanderem Poppeckem. Německý bojovník s úctyhodnou bilancí šestnácti výher a pouhých čtyř porážek má v OKTAGONU jediný cíl – získat pás a tím i zaručenou vstupenku do klece s Karlosem Vémolou.

Jak získám titul v Oberhausenu, tak už nestojí zápasu proti Karlosovi nic v cestě. Fakt se na to těším, Vémolu chci knockoutovat.
Alexander Poppeck

Mnichovský Viking v OKTAGONU dosud nenarazil na svého přemožitele. Poprvé se v organizaci představil v roce 2020. Pak nastala krátká pauza a v roce 2022 se vrátil rozdmýchat oheň v polotěžké divizi. V prvním kole ukončil Nermina Hajdarpašiče a o tři turnaje později zdemoloval německou legendu bojových sportů Martina Zawadu. O pás šampiona si řekl hlasitě a dominantně. Poppeck a Langer jsou naprosto odlišné povahy. Slovák je pokorný a tichý, Viking naopak pyšný a sebevědomý. Jedno však mají společné, oba jsou v kleci smrtelně nebezpeční.

Vítěz půjde s Vémolou

Karlos Vémola prochází nelehkým obdobím. Náročná příprava po vážném zranění nedávno vyvrcholila prohrou s rivalem Patrikem Kinclem. Rýsuje se mu však nový soupeř a souboj o post vyzyvatele mezi Poppeckem a Langerem proběhne už tuto sobotu 17. června.

Hlavní zápas turnaje OKTAGON 44 v Oberhausenu se blíží! Karta celého večera odstartuje v sobotu v 18:00 hodin. Sledovat ji můžeš na OKTAGON.TV.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.