Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bitva o prodloužení smlouvy s UFC: Muradova čeká nekompromisní výzva

Machmud Muradov míří do Anglie. Třiatřicetiletého uzbeckého bojovníka čeká v sobotu 22. července již šestý zápas pod praporem UFC. V londýnské O2 se utká se zkušeným veteránem Bryanem Barberenou.

Historicky první uzbecký bojovník, který se probojoval až do nejprestižnější organizaci světa UFC Machmud Muradov patří taky mezi nejoblíbenější MMA zápasníky v Česku. Svou kariéru totiž odstartoval v roce 2011 v pražském Monster gymu. Později se představil i v OKTAGONU, kde svými dominantními výkony získal srdce nejednoho tuzemského fanouška. Doma v Uzbekistánu je považován za superstar bojových sportů a na Instagramu ho sledují více než 2 miliony lidí. Přechod z OKTAGONU mezi světovou elitu byl doslovna snový. Dvě výhry v řadě mu otevřely bránu do UFC, za ní pak porazil další tři soupeře po sobě.

V srpnu 2021 však přišel zlom a po pěti výhrách Muradov okusil hořkost prohry. Rok poté znovu. Nyní mu hrozí třetí porážka v řadě, což v nejslavnější organizaci světa často znamená konec. K bojovníkům se však přistupuje individuálně. Třiatřicetiletý Uzbek má momentálně platnou smlouvu na dva zápasy, pokud dokáže zvítězit, kontrakt se prodlouží. Muradova a jeho velezkušeného protivníka pojí kromě sobotní klece i podobná pozice. Bryan Barberena do sobotního zápasu taktéž vstupuje na vlně dvou porážek v řadě, a nachází se tak v obdobné situaci – pokud chce v UFC pokračovat, musí za každou cenu zvítězit.

Američan Barbenera je skutečným veteránem organizace. Svou kariéru v UFC buduje již devět let, během kterých si získal mnoho uznání za své výkony, včetně nejednoho ocenění za zápas večera. Utkal se například s momentálním šampionem welterové váhy Leonem Edwardsem nebo bývalým prozatimním šampionem do 77 kilogramů Colby Covingtonem. Čtyřiatřicetiletý rodák z Minnesoty za své dlouhé působení v lize mistrů nikdy nenasbíral tři porážky v řadě, a proto i nad ním a jeho smlovou s UFC visí damoklův meč.

Duel Muradov vs. Barbarena společně s celou londýnskou kartou UFC Fight Night: Aspinall vs. Tybura můžeš sledovat v přímém přenosu na stanici Premier Sport 2. Zápasy bude komentovat šampion střední váhy OKTAGONU Patrik Kincl a Michal Petrgál. Během přenosu hlavní karty pak dvojici doplní i trenér Karlose Vémoly nebo Terezy BledéAndré Reinders.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.