Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Beezin’ trend z TikToku: O co se jedná a proč ho rozhodně nezkoušet?

Pozor, přiletí včelka. Naivně jsem si myslel, že už jsem na TikToku viděl všechno a nic mě nemůže překvapit. Ale bizáru zřejmě není nikdy dost.

Po vabbingu, lip challenge Kylie Jenner a poněkud neobvyklých trendech, jako je například slugging, který spočívá v tom, že si nejprve na obličej, pak na vlasy a nakonec na nehty naneseš velké množství vazelíny, přichází Beezin’. Naštěstí nemá nic společného s šílenou beauty procedurou Julie Roberts ve filmu Sněhurka, kdy si pomocí včel nechala „nafouknout“ rty. 

Uživatelé na TikToku v touze po views mnohdy zkoušejí opravdu šílené věci. Mimochodem, videa s hashtagem #beezed překročila 40 milionů, přičemž #burtsbees brzy dosáhne 500 milionů zhlédnutí. O co se vlastně jedná? Beezin’ spočívá v roztírání balzámu na rty, přesněji mentolového balzámu kultovní značky Burt’s Bees, na oční víčka. Možná se ptáš, proč to lidi vlastně dělají: copak nemáme dost očních linek, podkladových bází na zmatnění očních víček, očních stínů a setting sprejů? Pro TikTokery je odpověď zřejmě záporná.

Fenomén Beezin' vychází z potřeby cítit se probuzenější. Aplikace mentolového balzámu vyvolá pocit mravenčení, který prokrví oční víčka a ty následně lehce natečou. Na podobném principu fungují plumping lesky na rty, jen s tím rozdílem, že ty jsou na tento efekt speciálně testované. Výrobek určený k péči o rty s obsahem mentolu by se vážně na citlivé oční partie používat neměl.

Proč je Beezin' nebezpečný?

Začíná euforickým pocitem, který je zpočátku jistě příjemný, protože osvěží oční víčka, ale pokud se výrobek dostane do oka, přináší s sebou riziko podráždění. Mátový olej obsažený v balzámu na rty totiž může způsobit nadměrné slzení, zarudnutí, dermatitidu a otok. A v nejhorších případech může způsobit vážnou zánětlivou reakci, která vyžaduje týdny, nebo dokonce měsíce léčby. 

Kdybych ti řekl, že podle některých lékařů může způsobit také bolestivé popáleniny na povrchu oka, jizvy nebo ztrátu zraku, určitě bys tenhle „trend“ nevyzkoušel/a. Má smysl zbytečně hazardovat se zdravím jenom proto, že se na TikToku objevila další challenge? Pokud opravdu cítíš potřebu osvěžit unavené oči, soucítím s tebou. Období alergií je v plném proudu, takže z vlastní zkušenosti doporučuji speciální oční kapky a chladivé rollery z ledničky. Nebo eye patches napuštěné zklidňujícími séry. SOS řešením mohou být také čajové pytlíky nebo lžičky, které necháš v mrazáku a ráno na pár minut přiložíš na oči, aby ses zbavil/a otoků. 

Svůj oblíbený mentolový balzám Burt’s Bees používej klidně dál. Jen se při jeho aplikaci vyhni očnímu okolí. *wink wink*

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.