Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Beef mezi Megan Thee Stallion a Nicki Minaj: Co je Megan's Law, na který rapperky odkazují?

Megan Thee Stallion vydala disstrack na Nicki Minaj, ta na sebe s odpovědí nenechala dlouho čekat. Megan přitom ve svém textu odkazuje na Megan's Law, kvůli čemuž se stala terčem kritiky. Proč?👇

Disstrack Megan Thee Stallion rozpoutal beef

Fanouškům a fanynkám Megan Thee Stallion a Nicki Minaj nejspíš neunikl beef, který mezi sebou v posledních pár týdnech rapperky rozpoutaly. Ten začal řádkou v Meganině novém singlu HISS, který se objeví na jejím novém albu. V tracku Megan říká: „These hoes don't be mad at Megan, these hoes mad at Megan's Law.“

Rapperka tak naráží na Nicki Minaj. Megan's Law totiž označuje soubor amerických zákonů, jejichž cílem je chránit komunity tím, že veřejnosti zpřístupňují informace o registrovaných pachatelích sexuálních trestných činů. A právě Nicki Minaj je vdaná za Kennetha Pettyho - registrovaného sexuálního delikventa.

Co je Megan's Law?

Megan's Law je pojmenován po sedmileté dívce Megan Kanka z New Jersey, která byla v roce 1994 unesena, sexuálně napadena a následně zavražděna svým sousedem, který byl známým sexuálním delikventem. V reakci na tragédii byl o dva roky později přijat Megan's Law, který má za cíl zvýšit informovanost veřejnosti o delikventech žijících v okolí a pomoci tak rodičům dětí a dalším osobám přijmou preventivní ochranná opatření.

Součástí Megan's Law je například registrace sexuálních delikventů u místních orgánů, zpřístupnění části údajů o nich veřejnosti pro její vlastní informovanost nebo třeba monitorování dodržování předpisů. Specifika zákona se mohou v jednotlivých státech USA lišit, jelikož má každý stát vlastní legislativu, která požadavky na registraci pachatelů a informování komunity upravuje. Ve všech státech USA ale v současné chvíli nějaká forma Megan's Law platí.

Jedovatá odpověď Nicki Minaj

Nicki Minaj na sebe s odpovědí nenechala dlouho čekat. Vydala totiž skladbu Big Foot, která zase odkazuje na Megan. Ta měla být v červenci 2020 postřelena rapperem Torym Lanezem do nohy, podle Nicki se tak ale vůbec nestalo. V tracku rapperka komentuje, jak Megan spí s partnery svých nejlepších kamarádek a lže o incidentu s postřelením.

Vyjádření otce zesnulé Megan

Po zveřejnění tracku HISS se k jeho lyrics vyjádřil i sám otec Megan Kanka. Ten webu TMZ řekl, že použití jména jeho dcery tak grafickým způsobem je neuctivé vůči bolesti, kterou jeho dcera a celá rodina cítila. Vyjádřil také odhodlání prozkoumat právní možnosti, aby zjistil, zda track Megan Thee Stallion nezašel příliš daleko.

Zdroje: The California Aggie, The Rolling Stone, TMZ, Megan's Law, Page Six