Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Basketbalisté porazili Izrael a míří do osmifinále mistrovství Evropy

Čeští basketbalisté v závěrečném utkání pražské skupiny na mistrovství Evropy Eurobasket 2022 porazili Izrael 88:77, a ze čtvrtého místa tak postoupili do osmifinále turnaje. V neděli je čeká v Berlíně souboj s Řeckem.

Čeští basketbalisté mohou oslavovat postup do osmifinále mistrovství Evropy v basketbalu. Dopomohla jim k tomu výhra nad Izraelem 88:77.

Double double předvedl v O2 areně před skoro 13 tisíci diváky Tomáš Satoranský, který ke 14 bodům a 11 asistencím přidal i 8 doskoků. Nejlepším střelcem byl s 25 body kapitán Vojtěch Hruban, 16 bodů dal Jan Veselý. Jediný český zástupce pro příští sezonu v NBA Vít Krejčí z Oklahomy se stejně jako David Jelínek do hry nedostal.

Začíná mistrovství Evropy basketbalistů, v Praze se představí hvězdy NBA

by @yanhoechka
Opět se hrálo v úžasné atmosféře, což je super pro český basketbal. My jsme začali dobře, jako skoro vždy, ale pak mi bylo jasné, že v nějaký moment se Izrael dokáže vrátit, protože je to dobrý tým s dobrým koučem. Jsem ale rád, že jsme pak ukázali lví srdce a zápas si vzali.
Ronen Ginzburg, trenér nároďáku

Češi po druhé výhře z pěti zápasů mohli slavit postup do play-off.

Dnes jsme hráli dva odlišné poločasy, první byl pro nás výborný, se skvělou energií, ve třetí čtvrtině, jako skoro vždy, jsme ale trochu propadli a Izrael se dokázal vrátit. Nakonec ale naše vůle a odhodlání i tvrdá práce slavily úspěch.
Jan Hruban, reprezentant

Prvotřídní atmosféra i hráči NBA. Odstartoval EuroBasket 2022, Češi nastoupí se Satoranským proti Polsku

V neděli čeká český tým utkání s Řeckem, které naprosto ovládlo milánskou skupinu C. Řecko však před nedělním osmifinále s Českem v Berlíně řeší zranění hvězdy NBA Janise Adetokunba.

Nejužitečnější hráč NBA z let 2019 a 2020 si po faulu Kerra Kriisy poranil kotník, ale přesto stihl nastřílet 25 bodů a i s devatenácti odehranými minutami byl nejlepším střelcem zápasu.