Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Barvou léta je Butter Yellow! Které značky ji měly na přehlídkách?

V každém ročním období jsou barvy, které jsou více „it“ než jiné. Tohle léto to bude světlejší odstín žluté - Butter Yellow. Možná žlutá nezní nejlíp, podle mě tě ale překvapí a outfity jsou s ní živé, zajímavé a zkrátka letní!

Každé období je specifické pro svoji paletu barev, která je zrovna v módě. That’s how it goes. Většinou je to ale jen pár specifických barev, které se objevují i na přehlídkách módních návrhářů. Letos je to právě světlý odstín žluté Yellow Butter.

Minulý podzim a zima se nesly v duchu křiklavě červené a Peach Fuzz - na TikToku, Instagramu, přehlídkových molech i v našich skříních. S teplým počasím přichází i změna a i přesto, že se jedná o pastelovou barvu, ji rozhodně nepřehlédneš.

Máslově žlutá už si pomalu získává svůj spotlight a můžeme ji vidět jako součást monochromatických setů i v drobnějších doplňcích a detailech. Výjimkou nejsou ani módní domy - objevila se například u značky LOEWE, Paloma Wool, Jacquemus nebo Bottega Veneta.

Tahle žlutá je dokonalým odstínem pro dovolené, letní akce a festivaly. Dostatečně jasná, aby přitáhla pozornost, ale přesto jemná, aby se dala nosit. Butter Yellow evokuje veselost a bezstarostnost, která jde ruku v ruce s létem.
Depop


Vypadá to na dost hot letní trend. Mohli jsme ho vidět na celebritách jako FKA Twigs nebo Sabrině Carpenter. Výhodou určitě je, že barva sedne každému tónu pleti!

Zdroj : British Vogue

Jako další z celebrit tady máme Hailey Bieber, she is an icon a ještě jako mother to be si i ona na sebe vzala tenhle trend a vynesla na sobě komplet, který je ze dvou kusů, a to kalhot a trička. I'm obsessed!

Jacquemus Les Sculptures

K trendu rozhodně přispěla ikonická přehlídka letní kolekce značky Jacquemes, které se zúčastnila Bella Hadid nebo Emrata a kde světlé barvy hrály hlavní roli. Mohli jsme vidět monochromatické looky na barvené škále od béžové po bílou včetně právě máslově žluté.

Bottega Veneta SS24

Podobné pojetí jsme mohli vidět i u Bottegy Venety, kde se naše nová fav barva objevuje hlavně v detailech a vzorech, což je zapracovatelnější do běžných outfitů, a tím pádem pro nás více nositelné.

LOEWE SS24

LOEWE nám zase ukazuje spíše trošku klasičtější pojetí, ale rozhodně z této přehlídky můžeme doslova a do písmene vypíchnout slavný pin dress, který se objevil na pár červených kobercích nebo na obálce britského Vogue.

Z přehlídkových mol bude mít tahle barva velmi rychlou cestu i do našich šatníků. V galerii najdeš inspiraci na outfity, se kterými rozhodně nešlápneš vedle. Pokud to ale není zrovna tvůj šálek kávy (pochopitelně ne každý má rád barevné oblečení), bude to krásná barva i na manikúru nebo drobné doplňky.