Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Baldur's Gate III trhá rekordy a dohání Hogwarts Legacy v žebříčku nejhranějších her na Steamu 

Stovky tisíců hráčů byly přesvědčeny, že pro hry na hrdiny už na videoherním trhu zkrátka není místo. Opak je pravdou. Přestože uplynulo již dvacet let od vydání posledního dílu série, Baldur's Gate III láme rekordy, a v neděli se dokonce probojoval do první desítky nejhranějších her na Steamu. To se letos povedlo pouze Hogwarts Legacy.

V době psaní tohoto článku je Baldur's Gate III momentálně třetí nejhranější hrou na Steamu. Vývojáři slaví úspěch a hráči si nemohou hru vynachválit. Zajímavé na tom je, že žánr tahových RPG se dnes vyrábí jen velmi zřídka a zejména v dílnách malých a nezávislých studií. Spousty vydavatelů i vývojářů považovali tuto herní kategorii za mrtvou, jelikož po podobných projektech zkrátka nebyla poptávka. Návrat série Baldur's Gate po více než dvaceti letech však přesvědčil všechny o opaku.

Baldur's Gate III | ⒸLarian Studios

Baldur's Gate III je nejenom mimořádně úspěšným titulem s 93 % pozitivními recenzemi (od hráčů) na Steamu, ale stal se také jednou z nejhranějších her v historii této platformy. Během prvních 24 hodin od vydání plné verze této RPG hry ji zapnulo více než půl milionu dobrodruhů.

Počet hráčů se v neděli ještě zvýšil a v jeden okamžik se ve hře nacházelo neuvěřitelných 814 666 hráčů současně. Momentálně se nachází na 9. místě žebříčku nehranějších her a nebezpečně se přibližuje Hogwarts Legacy držící 8. pozici s počtem 879 308 hráčů, který byl dosažen letos v únoru.

Nad těmito dvěma hrami se nachází New World, Elden Ring, Cyberpunk 2077, DOTA 2, Lost Ark, CSGO a PUBG. Z desítky nejhranějších her jsou pouze čtyři z nich pro jednoho hráče.

Baldur's Gate III | ⒸLarian Studios

Nečekaný úspěch titulu překvapil i samotné vývojáře. Swen Vincke ze studia Larian na Twitteru nedávno sdílel příspěvek, ve kterém ukázal, že hra dosáhla 500 000 hráčů současně.

Šéf Belgického týmu však uvedl, že IT oddělení připravoval na maximální počet 100 000 hráčů současně. Projekt tedy uspěl téměř devítinásobně od původního očekávání vývojářů. Nedělní a zatím vrcholný počet hráčů překonal tituly jako DOTA 2, Rust, GTA 5 nebo Apex Legends, multiplayerovou střílečku, kterou úspěch Baldur's Gate III vystrčil z první desítky nejhranějších her historie Steamu. Z pozice hry pro jednoho hráče a vzhledem k jejímu žánru je to úctyhodný výkon. A to se zatím bavíme pouze o prosperitě PC verze.

Konzolisti se na verzi pro Playstation 5 mohou těšit již 6. září. Datum vydání pro Xbox Series X/S zatím nebylo oznámeno kvůli problémům s optimalizací.

Baldur's Gate III | ⒸLarian Studios

Hraješ Baldur's Gate III?

Diskuze

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Hraješ Baldur's Gate III?

Diskuze