Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bacha! Nevyhrál jsi fén, jenom tě chtěj obrat o prachy

Nový oznámení na Instagramu. Ne, nepíše ti tvůj crush, ani ti nedal follow Harry Styles. Vyhrál jsi fén. Dneska už pátej. Šťastnej den. No spíš ne, ten kluk na fotce se sice fakt krásně směje, ale někdo se tě snaží ojeb*t.

Fén pro každýho, akorát že vůbec

Takže o co vlastně jde? Jedná se o jednoduchej scam, nic novýho, s čím bychom se na Instagramu ještě nesetkali. Rozhodně je to ale něco, s čím se budeme potkávat i nadále v budoucnu, takže jedno veliký bacha.

Bot přidá příspěvek, ve kterém označí devět profilů s tím, že vyhráli úžasný fén DYSON SUPERSONIC.💣 V popisku odkazuje na další profil, kde si můžeš svoji bombastickou cenu vyzvednout. Ten tě přesměruje už přímo na webový stránky, kde po tobě chtějí vyplnit tvoji adresu, kam ti fén můžou poslat.

A hele, je tady první háček. Musíš zadat údaje o svojí platební kartě. Jelikož jsi nevyhrál fén úplně zdarma, ale musíš zaplatit něco okolo padesáti korun. Pokud čteš pozorněji, dole na stránce uvidíš malým písmem napsáno, že zadáním karty si zaplatíš předplatné, které ti každých 14 dní z účtu strhne necelou tisícovku.

 Takže ne, sorry, Jonáši. Fén jsi fakt nevyhrál, jenom se tě snaží okrást. 

Jak se zbavit nekonečné zásoby fénů?

Je to jednoduchý jak facka. Aby tě bot, co rozdává fény jak na běžícím páse, nemohl spamovat desetkrát denně, stačí si na svém profilu povolit označení v příspěvcích pouze pro lidi, které sleduješ. Tady máš jednoduchej krátkej návod.