Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Apple Watch Ultra: Čas na divočinu

I když nejsi zrovna vytrvalostní sportovec, stále existuje spousta důvodů, proč si pořídit nové Apple Watch Ultra!

Apple Watch Ultra jsou hodinky, které se pyšní odolnějším titanovým pouzdrem, nastavitelným tlačítkem Akce, obrazovkou, která je dvakrát jasnější než Apple Watch Series 8, a obzvlášť dlouhou výdrží baterie, takže na každodenní nabíjení můžeš rovnou zapomenout.

DESIGN

Když jsem hodinky poprvé rozbalil, myslel jsem si, že budou příliš velké a těžké. Byl jsem však příjemně překvapen. Díky titanové konstrukci jsou lehké a na zápěstí příjemné .

Apple Watch Ultra jsou rozhodně statement piece, který ale navzdory své velikosti a váze (49 mm a 61,3 gramů) nepůsobí obrovsky. Pro srovnání: Apple Watch Series 8 mají 45 mm a 51,5 gramů. Apple Watch Ultra sice primárně cílí na hardcore sportovce, mně se na nich líbí, že tyto „extrémní“ hodinky nepůsobí extrémně sportovně.


Sleek design s tlumeným stříbrným povrchem zajistí, že nebudeš vypadat jako sports bro s drahými sportovními hodinkami. Na nové Apple Watch navíc můžeš použít stávající 44mm a 45mm řemínky Apple Watch.

Jelikož jsou hodinky obecně větší, ocenil jsem velikost obrazovky spolu se stále zapnutým Retina displejem disponujícím až 2 000 nitovým jasem. Displej má plochu skoro o 27 % větší než Apple Watch SE. Velikost displeje mi usnadnila ovládání hodinek během tréninku, kdy je přeskakování skladeb, kontrola času nebo rozdělení nových segmentů cvičení bezpochyby jednodušší. Ploché safírové sklíčko navíc zajistí odolnost vůči škrábancům.

SOS

Hodinky se pyšní novou bezpečnostní funkcí, která dokáže přivolat pomoc, případně dát vědět komukoliv, kdo se pohybuje v okolí. Siréna je navíc natolik hlasitá, že ji lze slyšet až na vzdálenost 180 metrů. Rozpoznají i autonehodu nebo pád. Pokud nereaguješ, automaticky zavolají záchranářům.

FEATURES

Aktivní funkce Apple Watch Ultra nabízejí funkčnost Apple Watch Series 8, včetně nového snímače tělesné teploty. Co je ale důležitější, mají velmi přesnou, dvoufrekvenční GPS. Při testování dokázaly hodinky přesně vykreslit mou běžeckou trasu, a to i v místech, kde mé předchozí Apple Watch měly problém zachytit signál.

Jak přesná je GPS oproti předchozím modelům? 👇

KOUZELNÉ ORANŽOVÉ TLAČÍTKO

Apple Watch Ultra disponují oranžovým bočním tlačítkem, které zajistí rychlé ovládání. Přizpůsobitelné tlačítko Akce si nastavíš podle vlastní potřeby, já ho využil pro spuštění aplikace Cvičení při zahájení tréninku.

BATERIE

Přechozí modely Apple Watch jsem přes noc nabíjel. Vylepšená výdrž baterie u Apple Watch Ultra představuje možnost trackování spánku. S nejnovějším OS 9 si můžeš trackovat fáze spánku, což znamená, že hodinky využívají různé datové body, aby zjistily, zda jsi vzhůru, ve stádiích REM, nebo hlubokém spánku.

Novinkou u těchto hodinek je také senzor teploty. Tato funkce je určena pro lidi, kteří ovulují, a může jim pomoci více porozumět jejich měsíčnímu cyklu.

Výdrž baterie tedy hodnotím jako velmi dobrou. Při běžném používání výdrž překročila i Applem zaručených 36 hodin. K dispozici je také nový režim nízké spotřeby, o kterém Apple tvrdí, že poskytne až 60 hodin výdrže. Stačí ale říct, že baterie je výrazně vylepšena oproti Apple Watch 8 a starším modelům.

To nejlepší z iOS 16

@krystof_v

CENA

Apple Watch Ultra startují na 24 990 Kč. U Applu jsme zvyklí na prémiové ceny, ale i prémiovou kvalitu. Hodinky nabízejí vše, co potřebuješ pro svoje zdraví, bezpečí a komunikaci, a mě nové Ultry zkrátka nadchly! Pokud nakoupíš na istyle.cz, můžeš si cenu rozvrhnout do 10 splátek po 2 499 Kč!

SHRNUTÍ:

  • Výdrž baterie v řádu dní
  • Velký displej
  • Nové funkce a tlačítko Akce
  • Odolnost
  • Přesná GPS
  • Gyroskop
  • Siréna
  • Trackování spánku

ZÁVĚR?

Hodinky jsem nosil v podstatě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. To zahrnuje mé tréninky, práci a trackování spánku. Apple Watch Ultra nabízejí spoustu funkcí, některé z nich by si zasloužily více času na testování v prostředí, ke kterému momentálně nemám přístup. Nejsem ultramaratonec a ani jsem neměl možnost vyjet na několik dní kempovat, takže jsem nemohl plně otestovat funkce jako Backtrack, Waypoint a modality potápění. I tak ale hodinky předčily moje očekávání. Jen těžko se na nich hledá něco negativního.

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.