Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Apple iPad 10. generace: Svěží tablet, díky kterému už nebudeš do školy tahat počítač

Apple v tomto roce představil už 10. generaci svého iPadu, který navíc, ačkoliv tomu není u základního appláckého tabletu zvykem, přinesl rovnou několik velkých novinek týkajících se jak funkcí, tak designu. Vyplatí se tablet pořídit a dokáže nahradit počítač?

Jestli existuje něco, co všichni uživatelé Apple produktů milují, tak je to bezesporu jednoduchost rozhraní a skvělá optimalizace. A světě div se, jinak tomu není ani u nového iPadu (2022).

Než si ale blíže popíšeme, co tablet dokáže, je třeba vyzdvihnout hlavně design, který prošel oproti minulým generacím změnou a připomíná spíše nabušenější iPad Air a iPad Pro. Tablet je sice trochu širší a vyšší, zato ale zmizely tlusté rámečky a smart konektor se přesunul na levou stranu.

Buď mistr Apple produktů. Tipy a triky pro AirPods a Apple Watch

@yanhoechka

Tablet disponuje displejem o úhlopříčce 10,9“ s rozlišením 2 360 × 1 640 pixelů. Obraz je parádní, takže se opravdu člověk nemusí bát, že by se mu špatně prohlížely fotky, videa nebo třeba hrály hry.

Co se týče samotné hardwarové výbavy tohoto základního tabletu, ta nabízí iPadOS ve verzi 16. 1. 1., 4GB RAM, Bluetooth 5.2, GPS, Wifi a možnost připojení k 5G síti. Základní verze se prodává s 64GB úložištěm.

Problém možná nastane, pokud se rozhodneš k iPadu používat Apple Pencil. Desátá generace totiž podporuje pencil první generace, který se nabíjí pomocí lighting kabelu, a nový iPad 2022 je vybaven USB-C portem. K propojení je tak pak potřeba speciální redukce.

Pokud bys u iPadu řešil/a foťák, což si myslím, že asi nikdo neřeší, tak tablet má zadní 12Mpx snímač se světelností f/1.8, který dokáže při dobrém světle pořídit obstojné fotografie.

Co je tedy hlavní silou tohohle iPadu? Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Je pravdou, že na náročnější úkony se hodí iPad Air nebo Pro, ale síla základního iPadu je právě v jeho jednoduchosti a tom, co z něho dokážeš dostat.

Za mě se jedná o produkt, který může s naprostým přehledem odsunout tvůj počítač do školy na druhou kolej. Stačí si pořídit Magic Keyboard Folio a ze základního tabletu se okamžitě stane skvělý kapesní počítač, na kterém bez problémů zvládneš všechny úkony jako na noťasu.

Hlavní vlastnosti

  • 10,9 palcový Liquid Retina Dippely
  • 12 MP širokoúhlý zadní fotoaparát
  • 12 MP ultra širokoúhlá přední kamera
  • Touch ID
  • Wifi a 5G
  • USB-C konektor na nabíjení a připojení doplňků
  • Funguje s Apple Pencil (1. Generace) a Magic Keyboard Foliem

Pokud používáš víc Apple produktů, je možnost si je díky funkci Continuity propojit a například školní prezentace dělat na více zařízeních. Jo, můžeš si ji rozdělat na tabletu a pak třeba dodělat doma na Macu.

Pokud by ses opravdu rozhodl/a si nový iPad pořídit, je možné na jeho nákup získat zvýhodnění 1000 korun. Stačí na kteroukoliv prodejnu iStyle donést starší Apple produkt a získat tak zvýhodnění za jeho odkoupení. Sounds good, right?

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.