Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Aplikace, které ti usnadní budování nových návyků

Telefony máme v ruce prakticky pořád, tak proč bychom je nepoužili k budování nových návyků? V článku najdeš aplikace, které ti s tvými goals můžou pomoct.

Nedávno jsem dočetla knížku Atomové návyky od autora Jamese Cleara. Jak už z názvu vyplývá, knížka popisuje cestu za budováním nových návyků a autor ti řekne všechno, co potřebuješ o návycích a jejich budování vědět.

Jedna z rad zní, že tvůj nový návyk musí být co nejjednodušší na provedení, a James zmiňuje, že v tom nám mohou pomoct i technologie, jelikož je máme všichni v ruce téměř pořád.

Proto jsem si pro tebe vybrala pár aplikací, které by ti mohly pomoct zabudovat do života nový, prospěšný návyk.

Journaling

Je tvým cílem psát si deník, vděčnosti, ale pořád ne a ne začít? Aplikace Journal pro tebe má každý den předepsané journaling prompts a jejich vyplnění ti zabere pár minut. Dále nabízí i meditace, wellbeing challenge a různé edukační články.

Taky zaznamenává tvoje příspěvky, a pokud budeš pravidelný/pravidelná, můžeš dát streak, což tě bude motivovat k tomu, abys pokračoval/a!

Krásný design celé aplikace je bonusem. 🤍

Organizace

V aplikaci Notion si můžeš naplánovat celý svůj život! 😂 Notion se často používá i v pracovním prostředí. Pokud miluješ plánování nebo tvůj život potřebuje řád, bude to ideální prostředek k managování tvého osobního života. Můžeš si dělat různé záložky, psát si poznámky, své úkoly a cíle, no prostě úplně všechno, co potřebuješ!

Přiznám se ti, že sama ho chci pořádně začít používat, ale ještě jsem nezačala, tak do toho můžeme jít spolu!

Dále doporučuju Google kalendář. 🤓

Odpovědnost vůči planetě

Pokud chceš pomoct planetě a být víc zodpovědný/zodpovědná, napadá mě aplikace Nesnězeno. Vyhledá ti restaurace, kavárny apod. ve tvé lokaci a za výhodné ceny ti nabídne jídlo, které se tam ten den nesnědlo. Například Starbucks dělá balíček s překvapením a můžeš v něm najít sandwiche i dortíky za pár korun. Omezíš tak plýtvání jídlem a ještě ušetříš.

Méně stráveného času na mobilu

Už jsi možná slyšel/a o aplikaci Forest. Ta funguje tak, že si v ní stanovíš, jak dlouho nechceš na telefonu být, a podle toho ti roste strom. Pokud to porušíš a na mobil stejně půjdeš, strom umře. Pokud to ale vydržíš, získáš kredity a za určitý počet se doopravdy vysadí jeden strom. 🌳

Meditace

Je tvým předsevzetím věnovat se meditaci? Pokud ano, Oak – Meditation & Breathing ti pomůže. 🧘‍♀️ Ideální je i pro začátečníky, kromě meditací tě naučí i správnému dýchání a má uklidňující programy na spánek.

Nový jazyk

Staré dobré Duolingo! Neznám aplikaci, která by s učením nového jazyka pomohla víc. Nevím, co k ní víc dodat, navíc ji stejně pravděpodobně znáš a jenom odkládáš její používání. 😂

Inspirace na nové recepty, outfity, make-up, workouty…

Pinterest je naprostá láska a pro tvůj wellbeing může být extrémně přínosný, protože na něm najdeš inspiraci snad na vše. Chceš se naučit nové recepty? Pinterest. Chceš se naučit lépe oblékat? Pinterest. Chceš inspiraci na workouty? Pinterest. Můžeš si navíc dělat specifické nástěnky a ukládat si tam tipy.

Máš také nějaké aplikace, které zlepšují tvůj každodenní život? Dej nám vědět v diskuzi!