Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Annabelle: Být v cizím městě je pro mě mnohem větší inspirace

Annabelle je zpěvačka, která studovala hudbu v Londýně. Má za sebou spoustu úspěchů, mimo jiné se dostala mezi sedm finalistů národního kola soutěže Eurovize a nyní vydává EP, které si nezapomeň poslechnout!

Na úvod se chci zeptat, jak se v poslední době máš? Jak si užíváš konec prázdnin?

Mám se super! Konečně mi vyšlo EP, za kterým jsou měsíce práce, takže cítím velkou hrdost a zároveň úlevu! Léto jsem si užila, protože mám novou kapelu a odjeli jsme spolu spoustu koncertů. Musím říct, že jsem si úplně neodpočinula, protože letní měsíce jsou prostě festivalová sezóna, takže se jezdí dodávkou a hraje a do toho jsme finišovali EP KIDNAP ME PLS

Máš nějaké plány na následující školní rok? Nějaké výlety do zahraničí nebo novou hudbu?

Na začátku roku jsem byla na tři měsíce v Berlíně a to mě hodně bavilo, takže bych si to ráda někde zopakovala. Je to pro mě mnohem větší inspirace bejt v cizím městě. Píšu mnohem víc muziky. V Praze člověk trošku zleniví, mi přijde. Takže jo, určitě nějaký zahraničí a skládání. Tracků v šuplíku mám dost, ale vždycky si říkám, že napíšu něco lepšího. 

Jak ses k hudbě vůbec dostala? Kde to všechno začalo?

Vždycky jsem chtěla být zpěvačkou, akorát mě od toho naši trošku odrazovali, protože je to taková nevyzpytatelná kariéra a asi se o mě báli. Ale mamka mě jako malou poslala na klavír, na tanec i na zpěv, takže mě v tom stejně svým způsobem podpořila a dodneška z toho těžím. Poprvý jsem si muziku pořádně vydupala, až když jsem se dostala na školu v Anglii. 

Studovala jsi hudbu v Londýně. Jak ses k tomu dostala a jaké v tom vidíš teď zpětně plusy a mínusy? 

V naší třídě jsem nebyla jediná, kdo chtěl jít na vejšku do zahraničí, takže jsem v tom nebyla sama. Ostatní se ale hlásili na jiný obory, takže v Londýně už to bylo na mně. Obrovský plus bylo žít v tom městě. Máš kámoše na koleji, nějaký kolejní bydlení a jen exploruješ město. Hodně jsem tam pracovala po brigádách, abych měla na zaplacení svejch nákladů, a to mě taky dost zocelilo. Nasála jsem tam takovou tu svobodu, že nikoho absolutně nezajímá, co děláš nebo co máš na sobě. To bylo super. Mínus byl teda velkej stres samozřejmě. Londýn je hrozně rušnej a nikdy nespí a přišlo mi, že stejně tak si nikdy úplně neodpočinula moje psychika. Zároveň s tou svobodou přichází i pocit neviditelnosti. To mi taky po čase přestalo dělat dobře. 

Myslíš si, že co se týče studia hudby, je zahraničí lepší než Česko? Pokud ano, v čem?

V Čechách jsem to nestudovala, takže nemůžu úplně soudit, ale znám lidi, co jo, a z jejich historek mi přijde, že to v Anglii bylo lepší. Bylo to tam dost volný. Jasný, museli jsme odevzdávat včas nějaký práce a hodně číst, ale hudebně nás nikdo úplně do ničeho nenutil. Bylo to spíš, jako kdyby nám oni chtěli ukázat celej hudební svět, celý spektrum a už bylo na nás, co si z toho odnesem, co vytvoříme. 

Otevřelo ti studium v Londýně dveře na zahraniční hudební scénu?

Určitě jsem díky tomu poznala dost spolužáků z různých koutů světa a naučila jsem se „jak to funguje”, ale upřímně teď efektivněji pronikám na zahraniční scénu z Čech. Díky mýmu labelu. 

V roce 2022 ses dostala mezi sedm finalistů národního kola do soutěže Eurovize. Co ti to dalo? Plánuješ se na Eurovizi hlásit znovu?

Byla to super zkušenost, poznala jsem nový kámoše a taky mě to vystavilo mým vlastním slabostem a nedostatkům. Je to docela velkej tlak, protože člověk musí hecovat lidi do hlasování, přemlouvat média, aby o tom napsala, a do toho mu chodí hromady zpráv od Eurovision fans z celýho světa. Byla jsem z toho docela ve stresu, tak jsem si říkala: „Aha? Ale tohle je v podstatě to, co chceš dělat, takže jestli to máš ustát, tak se koukej dát dohromady.“ Hlásit se na další ročník se zatím nechystám. 

Co za písní Runnin’ Out Of F* Time stálo? Jak vznikla?

Miluju ten song! Na koncertech je to úplně nejlepší! Vznikla s Tomem Oehlerem a Marcellem na songwriting campu. To je takový songwriterský soustředění. Byla jsem tehdy psychicky vyšťavená, nešťastná, frustrovaná a to všechno jsme promítli do songu. Lidi říkaj, že to zní mega vesele, ale když si přečtete lyrics, tak to už tak veselý není. Ale to, že se tomu songu začlo dařit, mě z toho temnýho období docela vytáhlo. 

V pátek vyšel song SnOWfLAkE, jaký je jeho background?  

Jak jsem říkala, na začátku roku jsem se přestěhovala do Berlína, skoro bez peněz, bez plánu, ale cítila jsem, že přesně to teď potřebuju. Že je to sice lonely a těžký, ale musím se posouvat dál. A o tom je SnOWfLAkE. Že jsem vlastně taková sněhová vločka, ktera lítá světem, dokud se nerozpustí. Napsali jsme to s německým producentem Leonem Wolfem a songwriterkou Muriel. Původně to ani nebyl adept na singl, ale překecala jsem label, protože jsem v tom cejtila velkej potenciál. 

Kde jsi točila k tomuto songu klip a byl k výběru lokace nějaký specifický důvod? 

Klip jsme natáčeli v Berlíně, protože kde jinde? Většina EP vznikla v Berlíně, vetšina songů je jím inspirovaná, takže to byl logický krok a strašně jsme si to společně s režisérem Michalem Šindelářem užili. 

Koho ráda posloucháš? Čí hudba tě baví?

Mix všeho. Poslouchám Maggie Rogers, Rosaliu, ArrDeeho, GAYLE, beabadoobee, WILLOW, fka twigs, MGK, Cavetown. Od nás mě baví Viktor Sheen, Annet, Stein27, Calin. 

Posloucháš spíš české interprety nebo zahraniční?

Poslouchám hlavně zahraniční. Vyrostla jsem na tom a baví mě to nejvíc. Ale snažím se poslouchat i to, co se děje tady, a dost věcí je super. 

Jsou pro tebe důležité texty písní?

Mega důležitý! Občas i když je zvuk songu blbej, ale má skvělej text, tak jsem mu schopná odpustit, haha. Texty jsou pro mě skoro nejdůležitější. Mám pocit, že si s tím artistou povídám, že ho poznávam. 

Je někdo, kdo tě inspiruje ve tvé hudební tvorbě? 

Všechno, co poslouchám, mě inspiruje. Někdy třeba píšu song a najednou mi vyvstane nálada nebo akordy z něčeho, co jsem poslouchala třeba před dvěma lety, i když jsem na to vlastně už dávno zapomněla. A to mi pak ovlivní i sound toho samotnýho songu. 

Plánuješ svou kariéru směřovat do zahraničí nebo se chceš prozatím držet v Česku?

Určitě plánuju zahraničí. Snažím se tam tlačit už nějakou dobu, ale z Čech to není úplně nejlehčí. Plánuju konečně prorazit, aby začalo bejt normální, že i český artists můžou bejt evropský hudební jména. 

Vnímáš jako začínající umělec v hudebním průmyslu v Čechách velkou konkurenci?

No, jak je to tady docela malý, tak mi přijde, že to není tak na nože. Všichni se tak nějak známe a přijde mi, že se spíš podporujeme, než abychom se vnímali konkurenčně. Jasně, že občas se (hlavně holky) sejdeme u stejný přiležitosti a dostane to jen jedna, ale tak to prostě chodí. Jak říká Anna Wintour, důležitý je koukat před sebe, ne kolem sebe. 

Je něco, co bys ráda poradila někomu, kdo chce s hudbou začínat? 

Ujasni si, co přesně chceš dělat, a klidně ten cíl úplně přestřel. Miř vysoko. Bude to taková navigace, protože jinak se můžeš ve všech těch názorech a hejtech trochu ztratit. A jinak hlavně piš, piš, piš, věř tomu a dobře to dopadne. 

Jak velkou roli v tom být dnes úspěšný v hudební branži hrají sociální sítě? 

Myslím si, že zásadní. Lidi jsou na sockách. Už tolik neposlouchaj rádio a tolik nečtou časopisy. Podle mě je to teď hlavní médium k tomu svoji hudbu propagovat. 

Vnímáš je (sociální sítě) spíš jako benefit, že díky nim například rychleji rosteš jako umělec, nebo negativně?

Asi spíš pozitivně. Dostávám hrozně moc krásnejch zpráv a podpory. Můžu s lidma sharovat, co zrovna dělám, a ptát se jich i třeba na názor na tracky, co zrovna píšu. 

Sleduješ českou a zahraniční influencerskou scénu? 

Moc ne. To jsou právě socials, který pak pro mě začínaj bejt lehce toxic. Sledovat úplně každej krok a myšlenku nějakýho člověka je na mě trošku moc. Mám nějaký oblíbený TikTok tvůrce, ale většinou jsou to vtipný lidi nebo přímo komici, haha. 

Máš nějaké favourite instagramové účty? / Někdo kdo tě inspiruje?

No tak třeba heyfomo, haha!

Co ráda děláš ve volném čase kromě hudby? 

Poslední dobou dělám jen hudbu a občas zajdu na drink s kámošema. Ale když jsem míň busy, tak ráda cvičím jógu, čtu a cestuju s mým klukem. 

Kde tě můžou lidé v nejbližší době vidět?

Ještě dojíždím nějaký festivalový zastávky, například v Českých Budějovicích, Zašový nebo na Ladronce, ale hlavně musíte dorazit na křest mýho EP, který proběhne v říjnu v Praze! 

FUN OTÁZKY NA ZÁVĚR

Oblíbený drink? 

Prosecco

Tvůj to-go parfém? 

Mění se to podle období, ale aktuálně DKNY Be Delicious Fresh Blossom. 

Čím jsi chtěla být jako malá? 

Zpěvačka, pak chemik, pak šaman, pak psycholožka a pak zase zpěvačka.

Co bys řekla/doporučila svému mladšímu já? 

Soustřeď se na důležitý věci.

Jaký song si pouštíš, když se chceš cítit powerful? 

Want Want od Maggie Rogers.

Nejpoužívanější appka v telefonu?

Asi IG a TikTok.

Jaký je tvůj screen time?

Prosím, ani se mě neptej!!! 

Chceš něco vzkázat FOMO čtenářům? 

 Děkuju a follow me for more! @annabelle_sound 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.