Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

And Just Like That: Hledání přátel, rovnováhy a me-time v New Yorku

Dnes trošku jinak. Psychologicko-filozofická epizoda plná životních situací v NY, ve kterých se třeba najdeš i ty!

Hey, New Yorkers!

Dneska tě čeká menší psychologická epizoda. Tak si udělej pohodlí, uvař si čajík a jdeme na to!

Finding myself / finding friends

Když někam cestuješ, občas stačí i za hranice svého domova (já si to střihla rovnou za oceán), tak je těžké se hned s destinací sžít. Pravděpodobně budeš zažívat i kulturní šok.

Ve Spojených státech je všechno jiné: jídlo, návyky, lidé, vůně, ale i obyčejné ulice a místa, na která chodíš. Někdy trvá, než si zvykneš, ale pokud jsi osoba, kterou moc věcí nerozhodí, určitě to máš v těchto situacích lehčí!

V tom blázinci si člověk snaží najít kamarády, zapadnout a hrotí každý moment. Důležité ale je zůstat sám sebou, i přeš veškerý „peer pressure“ především na to, aby člověk zapadl. To asi zažíváme všude, ale v zahraničí je nátlak tak stokrát větší, především protože jsi bez rodiny, domova a prostředí, které znáš.

S mými momentálními zkušenostmi bych ti chtěla říct, že je třeba se na to celé podívat z větší perspektivy. Nic netrvá věčně. Za pár měsíců se posuneš dál, a ze všeho zbydou jen vzpomínky a TY sám/sama, tudíž je důležité myslet hlavně na sebe.

Koneckonců se někdo vždycky ukáže, a já jsem momentálně vděčná, že jsem našla člověka, se kterým si rozumím, a to i přes všechny kulturní rozdíly, které mezi sebou máme. Což mi připomíná, že bavit se s lidmi z jiných kultur je ta nejvíc obohacující věc! Takže ti určitě doporučím, abys vycestoval/a a poznával/a místní! Kdekoliv!

Finding balance / finding some me-time

Na novém místě může být taky těžké si najít čas pro sebe. Snažíš se nic nevynechat, to může být vyčerpávající. Important fact: balance is everything! Když se snažíš zkoordinovat svůj nový život s tím starým, může to být celkem oříšek. Hlavní je najít si rovnováhu mezi věcmi, které děláš.

Týká se to všeho – jídla, volnočasových aktivit, studia a taky klidu. Já se vždycky snažím jet na sílu a určitě v tom nejsem sama. Chci být všude, stihnout všechno, nevynechat cvičení, večeři s přáteli, ale zároveň pracovat, dělat věci do školy a taky poznávat nové město. Občas blázním, že nic nezvládám, že mi celý život utíká mezi prsty a já nic neviděla, nezažila. V tomhle okamžiku platí jedno: nádech a výdech.

Všechno totiž stihnout nejde. Důležité je to nepřepísknout a najít si i volný čas. Pro mě dříve volný čas znamenal cvičení a řádné investování těch drahocenných minut do aktivit, které mě obohatí. Dneska ale vím, že je třeba i odpočinek a opravdové NICNEDĚLÁNÍ! Dát si dopoledne/den, ale klidně i dva, prostě jak dlouho bude potřeba, na nabrání sil. Není třeba vždy být s okolím. Znovu se napoj sám/sama na sebe, se svou oblíbenou knížkou, filmem, seriálem nebo třeba jídlem, a dej světu na chvílí stopku! Vyrazit ale můžeš i na self-care procházku, kávu nebo podívanou do muzea. Do it and you will come out stronger. ❤️

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.