Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

ALT NEWS: Rozpad Panic! At The Disco a svatba Måneskin

Novinky ze světa metalu, rocku a dalších alternativních žánrů za poslední měsíc.

Band members? Gone. Vocal chords? Fried. Ryan Ross? Avenged.

Panic! At The Disco, důležitá část emo holy trinity, hlásí po 19 letech konec. Brendon jakožto jediný původní člen to oznámil 24. ledna prostřednictvím Instagramu. Kapela to oficiálně zabalí po konci svého evropského Viva Las Vengance turné, takže pokud chceš ještě P!ATD naposledy vidět, můžeš se vydat třeba do Vídně, kde zahrají 20. února. Další data tour najdeš na webu. A pak už jen pápá a šáteček.

Unless? Víme, jak to chodí s těmito „rozpady“. Jak Fall Out Boy, tak My Chem to v jednu chvíli zabalili a vypadalo to, že to tak bude nadobro, ale obě kapely si prošly velkým a zářným comebackem. Tak uvidíme. Třeba zase jednou bude emo svatá trojice pohromadě.

Fall Out Boy comeback era

Inside joke, že Pete Wentz umožnil zrod Brendona a ultimately i Panic! At The Disco, je notoricky známý. (On to není úplně čistě joke, tak nějak to bylo, please refer to Drunk history pro více informací, děkujeme.) Stejně tak si teď fans dělají srandu, že Pete poslal Panic! do hrobu s novým Fall Out Boy singlem, because it is just that good. Já myslím, že minimálně Brendonův hlas byl akorát zralý na retirement a stejně tak byli FOB zralí na novou hudbu.

Singly Heartbreak Feels So Good a Love From The Other Side se zvukově blíží k jejich dřívější tvorbě, což je pro mě jakožto milovníka Infinity on High super. Ozývají se i názory, že Love From The Other Side je jejich nejlepší song za posledních 10 let (Mania haters, teď je váš čas) a pro mě je to zatím tasty ochutnávka toho, co album s názvem So Much (for) Stardust přinese. Podílet se na něm má producent Neil Avron, který s FOB dělal právě alba jako Infinity on High nebo From Under the Cork Tree, takže se podle všeho dočkáme vysoké kvality. Více o teasingu alba a rare show v jejich domovském klubu se dočteš tady.

Fun fact: Album má vycházet 24. března a je na něm 13 songů. Vychází tak 10 let a dva dny po rozpadu My Chemical Romance (22. 3. 2013), což je irelevantní informace, která nic neznamená, ale od toho jsou fun facts.

Married in a RUSH!

Måneskin si užívají na výsluní. Objevili se i na coveru AltPressu, 20. ledna vydali album Rush! a čeká je tour, v rámci které zavítají i do Prahy.

Aby to všechno pořádně zpečetili, členové Måneskin se „vzali“. Polygamní svatby v Itálii nejsou možné, což ale tuhle čtyřku nezastavilo. Jejich „married to the music“ svatbu oddával bývalý kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele. Slay.

Svatba sice nebude platná, ale jedná se o krásné gesto.

Evanescence pallete

Evanscence slaví 20 let od vydání kultovního alba Fallen kolaborací s beauty brandem HipDot. Společně přišli s paletkou a pin setem a vypadá to opravdu krásně. Paletka se ale bohužel vyprodala během pár hodin, takže teď není k dostání. Což je obecný problém HipDotu – collab MCR x HipDot nebo Korn x HipDot si teď taky neobjednáš, Korn je vyprodaný a preorder na MCR skončil. Fungování HipDotu je přinejmenším confusing a tenhle tweet ve mně moc důvěry nevzbudil. Možná je dobře, že nedoručují do Česka.

Now release the album Serj...

Serj ze System of a Down se podílel na soundtracku k seriálu Madoff: The Monster Of Wall Street, který vyšel v lednu na Netflixu.

Something wicked this way comes

Pro začátek roku si uděláme i přehled hlavních shows, na které se letos můžeš těšit.

Bring Me the Horizon

BMTH, A Day to Remember a Poorstacy uvidíš 7. února ve sportovní hale Fortuna, pokud jsi lucky. Show je totiž sold out.

L.S. Dunes

Frank z MCR přijíždí i s uskupením L.S. Dunes do Prahy, 5. února je můžeš vidět v MeetFactory, lístky zde.

Bad Omens

Show je bohužel vyprodaná, takže pokud máš lístek, lock. your. doors. Já jsem je nestihla.

Blink-182

19. září 2023. Nějaké lístky ještě zbývají, koupíš je tady.

Sleeping with Sirens

SWS a Don Broco nás navštíví 4. března, lístky koupíš zde.

Roger Waters

Legendární Roger a legendární Pink Floyd. Ke koncertu byl přidaný ještě jeden termín, tak šup, ať ti neuteče.

Depeche Mode

Na Depeche Mode si můžeš zajít 30. července, lupeny tady.

Bullet for My Valentine

Už 9. února ve Foru Karlín.

Album of the month: Minutes to Midnight, Linkin Park

Happy listening!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.