Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

ALT NEWS: Axl Rose čelí žalobě za sexuální napadení, Issues končí a lineup na When We Were Young si vysloužil kritiku

Novinky ze světa metalu, rocku a dalších alternativních žánrů za poslední měsíc.

Jail time

Guns N' Roses a především pak Axl Rose čelí obviněním ze sexuálního napadení. Výpovědi přichází od dvou různých lidí, jedním z nich je bývalá modelka Sheila Kennedy, která Axla zažalovala za napadení, které se mělo odehrát v roce 1989. Druhou osobou je slovenská koncertní fotografka Katarína Benzová, která s kapelou spolupracovala několik let. Ta zažalovala celou kapelu a jejich management za údajné porušení autorských práv a sexuální obtěžování jejich manažerem Fernandem Lebeisem.

Kapela poskytla vyjádření magazínu Loudwire s tím, že proti ní podali protižalobu. Axl Rose pak obviění ze strany Kennedy také odmítá.

Ms. Benzova was initially contracted to provide tour photography services for Guns N’ Roses in 2010. She worked with the band for 12 years and was paid and treated extraordinarily well. It was only after her services were discontinued in 2022 that she attempted to claim ownership in photos which her contract clearly states are owned by the band. The band takes these types of claims very seriously however all evidence establishes these accusations are categorically and unequivocally false. This response from her comes after the band initiated suit against Ms. Benzova for falsely asserting ownership in the photos of the band.
kapela pro Loudwire

Ready your eyeliners!

Oznámení lineupu na příští ročník festivalu When We Were Young zbořilo internet – nejenže se nám potvrdily spekulace o společném headlinu Fall Out Boy a My Chem, ale taky znovu uvidíme Black Parade živě, a to chceš.

Festival ve dvou dnech přivede zpátky k životu peak 2005 Warped Tour éru, a že se jedná o totální emo dream come true, je jasný. Taky je to patřičně messy – chaotický kupování lístků, nedostatek ženských interpretů na lineupu a taky nejasná organizace obou dnů. Co se z toho nakonec vyvine, uvidíme příští rok v říjnu.

Zdroj: Twitter

Not Issues having issues and breaking up

Pokud jsi zapomněl*a, že americká metalcore skupina Issues existuje, I wont blame you. Skoro čtyři roky jsme od nich nic neslyšeli a nedávno ticho prolomili oznámením o rozpadu. Než úplně skončí, odehrají pár farewell shows na začátku příštího roku.

2020 hit us as hard as it could possibly hit a band. Tours canceled after we paid the deposits, new album cycle cut short, and the last any of you guys heard from us was when we fired our singer. All of these were incredibly traumatic experiences, not only for us, but also the fans to whom our music means the most. Life changed for the three of us after 2020 in significant ways that made making Issues our full time job impossible, but it doesn’t feel right to end our story in tragedy. We feel very strongly that the legacy we want to leave be a positive one.

These shows are the final chapter in a long history of pushing the limits of composition, musicianship, and culture in every way we could.
Issues

Bowl for Ronnie

Letošní fundraiser Bowl for Ronnie je za námi. Akce se každoročně snaží vybrat peníze, které putují do organizace Stand Up and Shoutneziskovky podporující cancer research založené na počest jednoho z metalových velikánů Ronnieho Jamese Dia, který zemřel na rakovinu žaludku.

Na akci se ukázala celá řada celebrit jako Tom Morello, Frank Bello, Charlie Benante, James LoMenzo nebo Dirk Verbeuren a další. Organizace zatím za dobu svojí existence vybrala 2 miliony dolarů.

Zdroj: Bowl for Ronnie

R.I.P.

Kytarista kapely Killing Joke Geordie Walker zemřel ve věku 64 let poté, co prodělal mrtvici. Kapela to oznámila na svých sociálních sítích.

New look alert

Wes Borland z Limp Bizkit na koncertu v Tokiu představil novou masku. Trust Wes to always deliver some propper weird shit.

The AP(not)MAs

Pokud ti chybí nostalgie předávání Alternative Press Music Awards (APMAs), look no futher než na social media Valerie, naší trusted backbone of the emo comunity.

Letos sama hostovala AP(not)MAs, které měly všechno – iconic kategorie, hlasování fanoušků a speciální vyhlášení, kterého se účastnila i řada speciálních hostů, jako byl třeba Awsten Knight z Waterparks nebo Thneed Girl.

Rock'n'roll hall of nobody will ever be satisfied with this

Za sebou máme i každoroční event doprovázející inauguraci nových členů rock&rollové síně slávy. Letos přibyla celá řada umělců, jako je Kate Bush, Missy Elliott, Rage Against the Machine, Link Wray, Elton John nebo Chaka Khan.

Letošní event samozřejmě provázela i řada stížností, jednou z nich byla i Sharon Osbourne, podle které měl být Ozzy dávno přijatý do síně slávy jako sólo umělec. V Hall of Fame je vedený jako člen Black Sabbath, i když podle jeho vlastních slov mu o akci nikdy nešlo, jelikož o nominacích rozhoduje „údajná elita hudebního průmyslu a média, kteří si nikdy nekoupili album nebo lístek na koncert, takže jejich hlas je pro mě irelevantní.“

ALT NEWS: Korn ulovili spolupráci s Adidasem a Fall Out Boy zahájili svoje Eras tour

@_00_3_12

ALBUM OF THE MONTH:

Zdroje: Loudwire, Altpress, Kerrang, Twitter, Billboard, Rockandrollhalloffame

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.