Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

3 airfryer recepty, které bys měl/a znát

Hledáš zdravější formu vaření? Tak to si zamiluješ airfryer stejně jako já! Pomocí této kuchyňské vychytávky dokážeš uvařit skoro vše od snídaně přes hlavní jídlo až po dezert. Já si pro tebe připravila tři jednoduché recepty, které bys měl/a vyzkoušet.

1. Pudinkový toast

Tento airfryer recept se stal virálním, a to hlavně díky TikToku. Custard toast si můžeš udělat jako zdravou a rychlou snídani či svačinu.

Postup:

V misce smíchej jedno vajíčko, jeden řecký jogurt a sladidlo podle výběru (med/javorový sirup). Směs vyšlehej do formy tekutého pudinku.

Poté si připrav toastový chléb, vytlač pomocí prstů či lžíce střed toastu a vytvoř tak důlek. Do něj nalij pudinkovou směs a přidej toppingy podle chuti. Já doporučuji lesní ovoce a čokoládové pecičky. Vlož do airfryeru a peč na 180 °C po dobu 4–5 minut.

2. Domácí granola

Nevíš, co snídat a už tě nebaví kupovat předražené granoly v obchodě? Udělej si svoji vlastní!

Postup:

Do velké mísy přidej všechny suché ingredience a pořádně je smíchej. Do menší misky si připrav rozpuštěný kokosový olej a med. Tuto směs poté přidej ke granolovému mixu.

Airfryer si vystel pečícím papírem a přidej směs. Granolu peč na 180 °C po dobu 15 minut. V průběhu ji nezapomeň občas zamíchat, aby se opekla rovnoměrně ze všech stran a do křupava.

3. Jablečné chipsy

Křížaly jsou lahodná svačinka, kterou zná snad každý z dětství. Ty z obchodu však nejsou moc dobré, ztrácí svoji křupavost, a navíc obsahují přidané umělé látky. Doma si je ale můžeš připravit za pár minut.

Postup:

V misce smíchej najemno nakrájená jablka, cukr (v nejlepším případě granulovaný) a skořici.

Jablka důkladně obal skořicovým cukrem ze všech stran a vyskládej do airfryeru. Doporučuji je skládat po jednotlivých plátcích tak, aby se nepřekrývaly.

Pečeme na 180 °C po dobu 12 minut, je však dobré jablka průběžně kontrolovat a po pár minutách je otočit na druhou stranu.

Přispěj mi na letenku do Kanady🇨🇦🛫

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.