Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

11 skvělých glamping míst v Česku

Okouzlující kempování neboli glamping je absolutním trendem v rekreačních pobytech. Pojďme se společně podívat na to, kam můžeš do konce roku zavítat.

Pokud plánuješ cestovat v páru, například oslavit výročí, osvědčil se mi Rocksky House v Kejžlicích, kam se vejdou 2–4 lidi. Ale pozor – volno mají jen od této neděle do úterý, takže last minute! Výlet taky můžeš darovat k Vánocům a vybrat termín třeba až na jaro. Za 2 noci tam s partnerem*partnerkou necháte 7 800 Kč. Výhled budete mít z ložnice na rozlehlou louku a hvězdičky. Romantika! Podobná místa najdeš na webu Amazing Places, třeba Toulabí, Tři domky nebo Dobčické rybníčky.

Zdroj: Amazing Places

Musím zmínit totální dream place, kam vycestuješ, když se budeš chtít plácnout přes kapsu. Je to Hytta v Lípě a asi nejkrásnější (a nejvíc fancy) glamping, co můžeš v Česku navštívit. Je vybookovaná hodně dlouho dopředu a za noc pro 6 lidí necháte asi 6 000 Kč. Do konce roku se tam můžeš podívat jen poslední týden v listopadu a uprostřed prosince!

Zdroj: Hytta

Cenově dostupnější varianty najdeš přes Booking. Třeba Treehouse Sněžník na Dolní Moravě se třemi postelemi a saunou. Po rozkliknutí ofiko webu často narazíš na levnější ceny – noc z 29. na 30. 12. koupíš za 5 995 Kč, což je asi o 500,- levnější než na Bookingu – na druhou stranu tam máš možná slevu, minimálně 10 % na první nákup. Ve stejné lokalitě najdeš ještě Domek Srdcovka pro dva s výhledem na hory za 3 369 Kč na stejný termín nedaleko skiareálu!

Zdroj: Treehouses-sneznik

Fajn ceny mají taky na Slevomatu, hlavně na jaro. Zajímavě vypadá třeba Iglů u Prachovských skal pro 2 osoby na 2 dny za 4 990 Kč. Nabízejí také krásné lokality v Polsku a Maďarsku – ideální na jarní prázdniny (a opět jako dárek k Vánocům)!

Zdroj: Slevomat

Nejlépe tě stoprocentně vyjde „stanování“ ve větším počtu lidí. Plánuješ někam vypadnout s partou kámošů třeba na Silvestra? Noc na 1. ledna nabízí Hotel Kouty v Dolním Městě (ale reálně v lese) až pro 6 lidí se saunou za 3 908 Kč, takže jednoho to vyjde asi na 650,-. Kdyby se Vám nechtělo vařit, můžete navštívit nedalekou restauraci. Tenhle tip bych si nejradši nechala jen pro sebe a je z AP. Tam najdeš i Like House vilu v Kublově pro 12 lidí, kde to každého vyjde o zhruba jednou tolik – na 1 400 Kč za noc.

Zdroj: Amazing Places

Ty úplně nejlevnější nabídky najdeš na stránkách Airbnb. Dobře vypadá Tiny House, obytný přívěs v Husinci nedaleko Prahy pro 1–2 lidi, který je ideální, když chceš na chvíli prostě vypnout a dobít energii v přírodě. Noc tě bude stát jen 1 961 Kč!

Zdroj: Airbnb