Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Adam Gebrian: Průvodce po Barceloně a Lisabonu

Český architekt Adam Gebrian už vydal dvě knížky, které jsou těmi nejlepšími průvodci po Barceloně a Lisabonu. Proč jsou tak unikátní?👇

Adam Gebrian

Adam Gebrian je český architekt a spisovatel. Studoval na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci a později se díky Fullbrightovu stipendiu dostal na Southern California Institute of Architecture v Los Angeles. Pracovně navíc pobýval třeba v Amsterdamu, Londýně nebo Paříži.

Místo vlastního navrhování staveb se Adam Gebrian rozhodl pro propagaci architektury. Snaží se ji tak zpřístupnit běžným lidem a ukázat, proč by se o ni měli zajímat, za což dostal v roce 2015 titul Architekt roku.

Adam Gebrian navíc přispívá články do Respektu a Lidových novin a na MALL.TV má dva pořady: Překvapivé stavby a PLUS/MINUS. V prvním zmíněném pořadu představuje české i zahraniční veřejné stavby. Naopak PLUS/MINUS jsou dvouminutová videa se zajímavostmi z veřejného prostoru.

Knihy, které přenáší štěstí

Nedávno vydal Adam Gebrian také dvě knihy: Tři měsíce v Barceloně a Dva měsíce v Lisabonu. Jedná se o unikátní pohled na zmíněná města očima architekta. Autor totiž strávil tři měsíce ve Španělsku a dva měsíce v Portugalsku spolu se svou manželkou a téměř tříletým synem, se kterým měl spoustu času prozkoumávat obě jižní města Evropy a vidět je očima malého dítěte. Dítěte, které neustále objevuje, zkoumá, ptá se a je zvídavé. Díky tomu strávil Adam Gebrian celé dny v ulicích a vnímal metropole unikátním způsobem. Rozhodl se proto sepsat knihy, které by na čtenáře přenesly pocit štěstí, jaký zažíval on. A přidat tipy na místa, která stojí za návštěvu, ale nejspíš se o nich nedozvíš z běžných průvodců.

Vznikl tak deník zážitků otce a syna z míst, na kterých se oba cítili skvěle. Ať už pro jejich originalitu, využitelnost, nebo jednoduše krásu. Čtení obou knih tě přenese do ulic samotných měst, ale pokud by ti to nestačilo, tak obě díla slouží jako unikátní průvodce, a to především v případě, že se chceš vyhnout davům lidí a chceš prozkoumávat skryté poklady Barcelony a Lisabonu.

Obě knihy seženeš třeba tady!👇

Adam Gebrian: Tři měsíce v Barceloně

349,-

Adam Gebrian: Dva měsíce v Lisabonu

349,-

A pokud se chceš o architektuře dozvědět trochu víc a třeba se dívat i na Prahu jinýma očima, sleduj Adama Gebriana na Instagramu.