Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

A VÍŠ THO? Dokáže Gen Z ukázat na mapě různé státy USA?

Pravidelný edukativně-anketní pořad, ve kterém Tomáš s Terezou vysvětlují věci, které sice známe ze školy, ale většina z nás je už zapomněla. Zároveň jsou v ulicích prověřovány znalosti generace Z.

Všichni známe virální videa, na kterých Američané musí vyjmenovat státy v zahraničí a následně je ukázat na mapě. Itálie v Asii, Evropa jako jeden stát a hlavní město Afriky je Paříž.

Jak jsou na tom ale s americkým zeměpisem Češi? Dokážou mladí vyjmenovat alespoň pět států USA? A kde se nachází hlavní město Washington, DC?

A VÍŠ THO?

Spojené státy americké jsou demokratická federativní prezidentská republika, což znamená, že se země skládá z menších států. Ano, Spojené státy jsou stát, Severní Amerika světadíl.

Spojené státy americké se skládají z 50 států. S rozlohou skoro 10 milionu kilometrů čtverečních je USA třetí největší zemí na světě, a to po Rusku a Kanadě.

Mezi největší státy USA se pak řadí Aljaška, Texas, Kalifornie, Montana, Nové Mexiko a Arizona. Hlavním městem je poté Washington DC. Pozor, neplést se státem Washington.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.