Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

A VÍŠ THO? Catcalling je problém, zažije ho každá sedmá žena

Pravidelný edukativně-anketní pořad, ve kterém Tomáš s Terezou vysvětlují věci a zároveň jsou v ulicích prověřovány znalosti generace Z. Tentokrát se ale slova chopí Honza a vysvětlí vám, jaký je catcalling problém.

Pokřikování, nenápadné doteky, sexuální komentáře, troubení, a dokonce i tajné focení. Sedm z deseti žen někdy zažilo nějakou formu sexuálního obtěžování na veřejnosti.

Říkáš si, že tohle se v Čechách neděje? Děje. Podle průzkumu o sexuálním obtěžování ve veřejné dopravě, který provedla agentura Focus, zhruba každá třetí žena zažila při cestě veřejnou dopravou sexuální obtěžování. Stejnou zkušenost má i každý desátý muž. Čtvrtina cestujících pak byla svědkem obtěžujícího chování.

Odpovídající v anketě zmiňovali zírání a lascivní pohledy, bezdůvodné vstupování do intimní zóny, pokřikování, nevhodné poznámky a návrhy, sexuální gesta a pohyby, bránění v pohybu a zastoupení cesty, vynucování si schůzky, ale i exhibicionismus, nechtěné dotyky a líbání či vynucování sexu a pokusy o něj.

A VÍŠ THO? Zajímavosti o sexu, které tě zaskočí

by @heyfomo.cz

Z jiných studií napříč EU vidíme, že obecně v ČR dochází k sexuálnímu obtěžování relativně často, jsme lehce nad průměrem. Mezeru s ostatními státy východní Evropy máme v tom, že stále si velká část veřejnosti neuvědomuje závažnost problému, bagatelizuje ho. Části veřejnosti přijdou přijatelné zejména lehčí formy sexuálního obtěžování," uvedl ředitel Odboru rovnosti žen a mužů ve společnosti Radan Šafařík.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.