Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

4 tipy na luxury vintage obchody

Doby, kdy vintage nakupování nebylo cool, jsou už dávno pryč a naše fashion ikony by o tom mohly povídat své! Toužíš po Balenciaga City Bag, jako má Matilda Djerf, nebo snad oversized kožené bundě à la Hailey Bieber? V těchto vintage obchodech své vysněné kousky zaručeně najdeš!

1. Archive store Prague

Pokud sháníš vintage Prada kabelku nebo třeba Maison Margiela Tabi boots, tohle je to pravé místo! Archive store založila stylistka Kateřina Bahnová se svým přítelem a prodej funguje převážně přes Instagram. Téměř denně zde najdeš nové kousky, a to za velmi přijatelné ceny. Pokud ti nějaký vintage kousek padne do oka a chceš si jeho stav nejprve prohlédnout naživo, není problém si předem domluvit schůzku a navštívit jejich showroom na Senovážném náměstí v Praze. Všechny kousky procházejí Kateřininým precizním výběrem a jsou v top stavu, takže si neváhej na Archive store zapnout upozornění na Instagramu, jelikož jejich věcí mizí opravdu rychle.

2. The Vintage Bar

The Vintage Bar je dánský vintage obchod s kabelkami, šperky, botami a oblečením. Na jejich webových stránkách můžeš hledat kousky buď podle kategorií, nebo i podle konkrétní značky, a tak většinou najdeš přímo to, co hledáš. Po rozkliknutí daného produktu uvidíš jeho stav i několik fotek. Pokud se ti něco nebude zdát, můžeš si zažádat i o detailnější fotografie. Častokrát se na vintage stránkách můžeš setkat s nepravými kousky, ale produkty, které prodává The Vintage Bar, vždy procházejí experti a kontrolují autentičnost, takže se nemusíš bát, že bys koupil/a fake! Já jsem si zde objednala svoji vysněnou Balenciaga City Bag.

3. Young dust store

Young dust store je výběrový secondhand, ve kterém si na své přijdou převážně kluci, ale i holky, které mají rády oversized kožené bundy. Najdeš zde velmi ojedinělé kousky od kožených kalhot až po zimní kabáty. Obchůdek se nachází v centru Prahy v blízkosti nákupního domu Kotva a denně jsou na prodejnu přidávány nové produkty v top kvalitě.

4. Vestiaire Collective

Vestiaire Collective se zrodilo z udržitelné myšlenky: „Proč by tolik luxusních módních kousků mělo ležet nevyužito v našich skříních? Mohl by existovat způsob, jak prodloužit životnost těchto krásných věcí tím, že je vrátíme zpět do oběhu?“ Funguje na podobné bázi jako již zmíněný The Vintage Bar. Ovšem u Vestiaire je důležité si dávat větší pozor na autentičnost produktů, jelikož zde může své oblečení prodávat úplně každý, podobně jako třeba na Vinted. Přestože kousky procházejí kontrolou kvality, zde bych ti radila nakupovat pouze od osob, které se řadí do kategorie „experted sellers“.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.