Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

4 nejlepší kavárny
(PLZEŇ EDITION)

Vítám tě u dalšího dílu naší rubriky pro kavárenské povaleče. Tentokrát se podíváme na západ Čech – do Plzně. Kavárnami tě provede plzeňská rodačka a kafíčko enthusiast Magda.

Že se v Plzni pije jen pivo? Tak to je mýtus. Plzeň může nabídnout kavárny, které by směle mohly konkurovat těm pražským - nabízí insta friendly interiér, výběrovou kávu a ty nejlepší zákusky! Které jsou mé oblíbené? Čti dál!

☕️LE FRENCHIE

V okolí plzeňského náměstí Republiky najdeš hned tři Frenchie pobočky – a každá má něco do sebe! OG Frenchie v Kopeckého sadech je sice fajn, ale za mě je to tam málo prostorný a věčně rušný. Ne moc student friendly.

Já bych ke studiu doporučila THE FRESH BAR, kde nalezneš posilnění v podobě dortíků, ale i poké bowls plných superfoods. A mají tam taky ta nejlepší smoothiečka.❤️ To vše navíc s krásným výhledem na náměstí a supermilou obsluhou! Otevřeno mají už od 7:30. Najdeš je na adrese náměstí Republiky 28.

Další pobočku Le Frenchie najdeš na opačném konci náměstí, ta je sice taky dost často busy, ale pokud chceš jen kafe s sebou, stav se. Mají tam růžovou espresso machine. Must-see!

☕️WALTER


Walter se specializuje hlavně na víkendové brunche, ale pokud tam dorazíš ve všední dny v dopoledních hodinách (otevřeno je od 7:30), můžeš si tam v klidu sednout s laptopem.

Pokud se zdržíš i na oběd, nabízí výborné polévky, které obzvlášť teď na podzim skvěle zahřejou. Kávu mají senzační, ale já ti doporučuju objednat si chai latté, to tady dělají přímo ze směsi koření a je bezkonkurenčně nejlepší! K němu si dej plněnou koblihu nebo banana bread s burákovým máslem, nebudeš litovat. To vše na adrese Smetanovy sady 12.

☕️MITTY


Jestli miluješ pečivo, navštiv Walterova mladšího bráchu – Mitty(ho), pekárnu/kavárnu, která se nachází hned za rohem. Já tam chodím na pain au chocolat nebo na skořicového šneka, ale mají i výborné chleby a bagetky. Go check out Smetanovy sady 8.

☕️CAFÉ SMETANKA


Pojďme se přesunout z centra města na Homolku. Café Smetanka je nově zrekonstruovaná kavárna dvou výjimečných majitelů, kteří se rozhodli vyměnit excelové tabulky za páky kávovaru. Samozřejmostí je výběrová káva a sezónní zákusky. I když nabízejí vymoženosti jako chai latté cheesecake, já vždycky podlehnu jejich makovci nebo punčáku. Jo a v pondělí dělají boží palačinky! #Mondaymotivation jak má být.

Výhodou je také krásné okolí lesoparku, takže až dokončíš své úkoly, běž si vyčistit hlavu na krátkou procházku, nebudeš litovat! Smetanka má otevřeno od 10 do 19 a najdeš ji na adrese náměstí Milady Horákové 18 na Slovanech, hned u konečné tramvaje.💀R.I.P. Snílek

A na závěr minuta ticha za mou vůbec nejoblíbenější studijní/pracovní kavárnu Snílek, kde jsem jedla ty nejlepší lívance a pila lahodnou V60. Ať je ti země lehká, vzpomínáme.