Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

4 nejlepší kavárny
(ZLÍN edition)

Zlín není jen Baťa a cute cihlový domečky. Jsou to taky skvělý kavárny!

Café Malá scéna

Jak už název napovídá, kavárna se nachází v budově Malé scény zlínského divadla. Útulné prostředí se skandinávským nádechem je perfektní pro zimní pošmourná odpoledne i večery.

Všechny dortíky jsou přímo z kavárny. Osobně doporučuju Pavlovu, která byla obří, s ostružinami a zkrátka úplný nebe! Pokud vyrazíš na drink, rozhodně vyzkoušej Spritz "Malá scéna". Jen doporučuju si udělat rezervaci, tohle je jedna z nejoblíbenějších kaváren místních!

Kavárna Továrna

Továrna se nachází v jedné z průmyslových budov, kde dříve byla – velmi nečekaně – továrna. Majitelky proto zachovaly industriální vzhled celého prostoru, který je ale i přesto vzdušný díky krásným vysokým stropům.

V Továrně doporučuju COKOLIV z jejich snídaňového menu, já měla snídaňový croissant a byl skvělý. Velmi jsem ocenila dva druhy kávy – jako základ mají směs tří Arabic, na druhém mlýnku pak vždy nějakou výběrovku, kterou obměňují. Jakožto milovníka espressa mě to fakt potěšilo!

Titique pâtisserie

Titique je cute bistro/kavárna s francouským nádechem. Mají ještě dvě pobočky, v Uherském hradišti a Velehradě. Všechno pečivo a dezerty si pečou sami. Musím se přiznat, že úplně nejsem milovník vzhledově fancy vymazlených dortíků, tyhle ale chutnaly tak skvěle, že jsem absolutně nechápala! I tady si můžeš zajít na snídani, já bych rozhodně volila jejich domácí croissant.

Kavárna Archa

Do týhle kavárny musíš zajít, pokud jsi milovník funkcionalismu. Kavárna prošla rekonstrukcí a vrátila se ke svým kořenů, jelikož sídlí v budově ze třicátých let. Čistá geometrie, sklo a TONky, prostě krása!

Pokud neseženeš místo uvnitř, sedni si ven na terasu – v zimě s horkým punčem, v létě s drinkem!