Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

4 nejlepší kavárny
(Písek edition)

Pokud se rozhodneš zavítat do Písku, do jedné z mnoha krás jižních Čech, určitě si budeš chtít dát dobrou kávu, ochutnat tamní pivo nebo vyzkoušet něco na zub. Tyhle čtyři kavárny tě zaručeně nezklamou!

VYKULENÁ SOVA

Moje srdcovka nejen kvůli výborné kávě a dobrému pivu, ale taky proto, že tam částečně i pracuju! Nachází se za ikonickým Kamenným mostem na klidném dvorku, kde na tebe dýchne až chalupářský vibe. V létě je dvorek ve stínu, což se hodí na útěk z rozpáleného města. Uvnitř má Sova skvělou podzimní atmosféru. Usadit se můžeš do jednoho z mnoha křesel a budeš se cítit jak u babičky v obýváku. Dáš si dortík a čaj a ideální podmínky pro učení nebo čtení knížky jsou na světě!

Oblíbený ranní nakopávač
50%
Kafe
50%
Čaj

V téhle kavárně dostaneš italskou kávu z italského kávovaru, čepované místní pivo z nedaleké vesnice Čížové a několik pochutin na výběr. Navíc je zde i aktuální podzimní menu, ze kterého si můžeš dát třeba horkou čokošku s marshmallow. Sova, která je kavárnou i pražírnou zároveň, nabízí dokonce několik druhů káv na prodej. Můžeš si tak domů odnést namletou kávu do svého french pressu.

Můj tip: Čížovské pivo a chléb s fíky, arašídy a fetou!

AŽ NA PŮDU

Půda je dalším spotem, který by ti při návštěvě Písku neměl uniknout. Najdeš ji mezi Malým a Velkým náměstím a jako na každou jinou půdu, i na ni vedou schody. V patře na tebe už bude čekat útulný prostor, ve kterém nechybí dřevěné prvky, pokojové rostliny a nepostradatelný krb. I Půda má svou zahrádku, na kterou se dostaneš jen skrze kavárnu. Najdeš na ní i travnatou část, kde si můžeš vychutnat limču třeba na houpačce

Na Půdě je široký výběr jídla i pití. Kromě klasiky (káva, čaje i víno) jsou v nabídce jak snídaně a brunche, tak třeba Pan Párek na odpolední mlsání. Jídelnímu lístku samozřejmě nechybí dortíky.

Můj tip: Matcha-kokos iced latte a jablečný koláč.

KAFÉRNA

Tohle (především) kávové okénko je ideální, pokud chceš kávu s sebou. Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem na střední během polední pauzy letěla přes město pro kafe do Kaférny!🤣 Nachází se v pěší zóně přímo v centru města. Má i malý vnitřní prostor, kde najdeš křeslo a knihy, ale lidi si většinou berou vše s sebou. Na učení to místo určitě není, ale při procházce je to už tradiční zastávka.

V Kaférně zas tak široký výběr nemají, jelikož se opravdu jedná o kávové okénko. Pro gurmány tu je ale v nabídce třeba horká čokoláda. Kavárna má další dvě pobočky ještě v Praze a v Příbrami a do všech dováží své nezaměnitelné pečivo z Artic Bakehouse. Na výběr je proto vždy aspoň jejich croissant nebo skořicový šnek.

Můj tip: Latte se sojovým mlékem a skořicový šnek z Articu.

BALZÁM CAFE

Balzám se nachází přímo u řeky, hned pod píseckou Sladovnou. V létě je ze zahrádky výhled na řeku a na Kamenný most, v zimě si zas může člověk užít jeho jedinečné vnitřní prostory. Tahle hudební kavárna často pořádá koncerty kapel či jednotlivců, což je hlavně v létě jejím velikým plusem. 

Objednat si můžeš kromě kávy a limonád třeba pivo Hulvát nebo skvělé míchané drinky. V Balzámu mají taky domácí dezerty, se kterými nemůžeš šlápnout vedle. Vždycky krásně vypadají a ještě líp chutnají.

Můj tip: Limonáda od Vladimíra a jahodový cheesecake.