Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

3 dny plné umění a zábavy, tak probíhalo Red Bull Doodle Art finále v Amsterdamu

Red Bull nás vzal ssebou do Amsterdamu na vyhlášení výherce soutěže Red Bull Doodle Art, pojď se podívat, jak naše dny vypadaly a kdo soutěž vyhrál.

Máme za sebou tři dny, na které budu s úsměvem na tváři vzpomínat ještě hodně dlouho. Tři dny plné zábavy, umění, zajímavých lidí a samozřejmě Red Bullů!

Red Bull Doodle Art: Jak akce probíhala a co na ni říká vítězka?

@adelakutilova

V Amsterdamu se sešlo 62 zemí a z nich 62 nejlepších umělců, kteří se společně utkali o první místo v doodlování. Nás reprezentovala Lenka Brázdilová.

Na uchazeče čekal trošku jiný program než na nás. Kromě společných aktivit si prošli spoustou workshopů či mentoringem a mohli využít pomoci známých umělců, jako je Burnt Toast nebo Mr. Doodle. Pojďme se podívat, co jsme mezitím dělaly my!

NÁŠ PROGRAM:

1. DEN:

Do Amsterdamu jsme přiletěly odpoledne 25. května. Na letišti nás vyzvedl Red Bull a pak následoval oběd v kavárně Pluk a procházka městem. Poté jsme se ubytovaly a přišel main character moment – každá jsme měla svůj pokoj, ve kterém na nás čekala spousta dárečků a nápis na zrcadle. Cítily jsme se jak celebrity! Než jsme vstřebaly, co se děje (a nafotily každý koutek našich pokojů🤣), byl čas na večerní program! Celou akci jsme zahájily večeří a soukromou prohlídkou muzea MOCO. Tam jsme se seznámily s účastníky soutěže i dalšími návštěvníky z médií.

2. DEN:

Druhý den je náš nejoblíbenější. Začaly jsme ho dobrou snídaní a pak následovala prohlídka muzea Stedelijk, kde jsme jako první lidé po 31 letech viděly novou výstavu! Po výstavě jsme měly přednášku o NFT, která byla extrémně zajímavá a cool fact – každý z účastníků soutěže už svoje NFT má a dostanou i peníze, které za něj vydělají!

Poté jsme šly na projížďku městem na kole, což hodnotíme jako jeden z nejlepších zážitků z celého výletu. Po obědě jsme se vydaly na interaktivní výstavu Dálího a Gaudího ve Fabrique de Lumières. Za doprovodu hudby od Pink Floyd jsme pozorovaly různé obrazy, tvary a byl to neskutečný zážitek! Určitě doporučuju tam zajít.

Když jsme si říkaly, že den nemůže být lepší, nevěděly jsme, jak super bude večerní program. Red Bull pro nás připravil večeři na lodi, kde, mimo jiné, byla i pomalovaná formule, na které se podílel Max Verstappen. Na lodi byl DJ, spousta výborného jídla a drinků. Celý večer jsme protančily a pak šly spokojeně spát.

3. DEN

V den velkého finále nás opět čekal program uměleckého rázu a tentokrát největší graffiti galerie v Nizozemsku – STRAAT. Díla byla opravdu pozoruhodná ať už svou myšlenkou, nebo zpracováním. Během oběda na lodi jsme proplouvaly centrem Amsterdamu, což doplňoval komentář průvodkyně. Ta nám například řekla, že třetinu amsterdamských kanálů tvoří kola, která do nich popadají. Prý za to můžou opilí kluci, co chodí ke kanálům na záchod. 🤣

Večer už nás čekalo jen velké finále! Tam jsme taky udělaly rozhovory s loňskou výherkyní Ayako a Burnt Toastem, oba najdeš na našem profilu! Akce se konala v nádherném prostoru s výhledem na celý Amsterdam a Red Bull připravil spoustu aktivit – od tetování (ano tetování!) po malování a tvoření s AI. Všechny výtvory jsme si naživo mohly prohlédnout a věř mi, že porota měla rozhodování hodně těžké!

Nakonec ale zvítězila Chiara Croce z Itálie a my jí moc gratulujeme! Ta ti vzkazuje, ať si jdeš za svými sny. Sama dala výpověď v práci, ve které nebyla šťastná a začala tvořit! Tomu se věnuje její dílo.

Poté už následovala after party a říkám ti, že umělci to teda umí rozjet! Druhý den v poledne jsme se vrátily bohužel zpátky do Prahy. Ale zážitků máme plno napořád.

Pár tipů pro tebe až budeš příště v Amsteru👇

Mockrát děkujeme Red Bullu za organizaci krásné akce plné kreativity a za to, že jsme mohly být její součástí.