Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

10 důvodů, proč si tenhle podzim pustit Gossip Girl

Hey Upper East Siders, Gossip Girl here... and I have the biggest news ever – Gossip Girl je nejlepší seriál všech dob a dneska ti řeknu proč.

O Gossip Girl bych mohla napsat klidně bakalářku, viděla jsem ji tak sedmkrát (aktuálně začínám osmé kolo), takže není lepší zdroj než já, který ti poví, proč by ses na ní měl/a podívat taky. Jestli chceš ale trávit svůj volný čas jinak, než koukáním na seriál, tenhle článek radši přeskoč. Obsese je totiž zaručena už po prvním dílu.

Long story short o seriálu:

Seriál vypráví o životě privilegované manhattanské smetánky a o jejich studiu na střední až po plně dospělácký život. Po celou dobu je pronásleduje tzv. Gossip Girl – online blog, který veřejně sdílí jejich největší tajemství. Její identita je až do poslední série neznámá.

Seriál je plný drama, lásky, milostných trojúhelníků (ne-li osmiúhelníků) a aesthetics bohatých teens v New Yorku.

1. Chuck Bass

Kdo zná, tak ví. Jedna z hlavních postav je Chuck Bass a i když ti to možná zezačátku tak nebude připadat, zamiluješ si ho!

He’s so fiiiineeee.

2. Nejlepší teen drama ever

Stejně jako hit The O.C., byla GG vytvořena Joshem Schwartzem. Odjakživa měla velký úspěch, a to potvrzuje i její reboot od HBO. Každopádně drama přetrvávalo i v reálném životě, spousta hvězd spolu v reálném čase natáčení chodila, poté se rozcházela a podobně!

3. Aesthetic

Od lokace natáčení až po outfity a nejmenší detaily – seriál má svůj vibe, který si prostě zamiluješ. Obzvlášť pokuď miluješ old money aesthetics. Ideální čas na koukání je právě podzim, protože seriál sám o sobě začíná začátkem školního roku a cozy podzimem. Nechybí samozřejmě ani vánoční epizody.

4. New York

Celé atmosféře přidává i to, že se seriál odehrává v New Yorku. Nechybí tak vánoční scény z kluziště v Central Parku, procházení se rušnými ulicemi nebo snídaně u Tiffanyho.

5. Cast

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Taylor Momsen… Dodnes si drží z hlavních rolí největší slávu Blake Lively, které role Sereny přinesla spoustu dalších rolí, nebo Penn Badgley, který si zahrál hlavní roli stalkera v You. Ostatní se trošku poděli z výsluní nebo se věnují jiným věcem.

6. Fashion inspo

Hlavní postavy jsou jedny z nejbohatších dětí v NY, takže logicky nechodí v Zaře! I jejich kostýmy jsou od značek jako Henri Bendel, Chanel, Valentino nebo třeba Gucci. Největší fashion icons jsou Blair a Serena. Blair si drží formálnější, preppy look, zatímco Serena je typická star girl.

Jejich looky po vydání ovlivnily módní scénu jako takovou.

7. Výběr hudby

Lady Gaga, Adele, Justin Timberlake, Princess Nokia, Jeson Derulo… Zkrátka, kdo tenkrát něco v hudebním světě znamenal, měl svůj song v Gossip Girl. A díky tomu, že jsou to známé hity, si seriál užiješ o to víc!

8. Díly s Díkuvzdáním – kdo ví, ten ví

Největší drama a skandál vždy vyjde ven u večeře během Díkůvzdání. Takto vznikl i TikTok trend, který určitě znáš. 👇

9. Nadčasovost

Seriál vyšel v roce 2007. To znamená před 16 lety. I tak je stále velmi populární a aktuální i dnes. Kromě tlačítkových telefonů nenajdeš jediný rozdíl od dnešní doby.

10. IT’S JUST ICONIC

Tenhle seriál zná snad každý a troufám si říct, že je to prostě klasika! Jeho úspěšnost není náhoda a věřím, že tě nezklame!